Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Gazeta Wyborcza" - Politycy pomylili podatki w sprawie hazardu

0
Podziel się

Posłowie nie muszą spieszyć się z tzw. ustawą hazardową. Powtarzany od kilku dni argument, że musi być uchwalona do końca listopada, by zmiany podatkowe obowiązywały od 2010 roku, jest nieprawdziwy - zauważa "Gazeta Wyborcza".

bEiQgXVN

O szybkie przyjęcie ustawy o grach losowych i zakładach wzajemnych apelował m.in. Jerzy Polaczek. Poseł klubu Polska Plus w rozmowie z dziennikiem posługiwał się właśnie uzasadnieniem o konieczności wprowadzenia zmian przed uchwaleniem przyszłorocznego budżetu. Jego słowa podchwycili przedstawiciele PO, którym zależy na uchwaleniu ustawy jeszcze w listopadzie.
Tymczasem - jak podaje gazeta - politykom podatek od hazardu pomylił się z podatkiem dochodowym. Była wiceminister finansów dr Irena Ożóg powiedziała w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", że na gruncie konstytucji podatek nakładany na hazard może być zmieniany w ciągu roku, to bowiem podatek miesięczny. Inaczej jest z podatkami dochodowymi, które są podatkami rocznymi. Tu zmiany na dany rok muszą być ogłaszane przed końcem roku poprzedzającego, najpóźniej do końca listopada - czytamy w artykule.

"Gazeta Wyborcza"/man/łp

bEiQgXWq
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)