Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gazeta wyborcza
16.07.2009 00:29

"Gazeta Wyborcza" - Rosomaki doleciały do Afganistanu uszkodzone

Transportery, które na przełomie lipca i czerwca MON wysłał do Afganistanu, dojechały na miejsce uszkodzone. Zniszczona została między innymi ich elektronika, a bez niej rosomaki są niezdolne do walki. Jak dowiedziała się "Gazeta Wyborcza" podczas transportu mogło dojść do sabotażu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Pojazdy zostały wyprodukowane w wojskowych zakładach w Siemianowicach Śląskich. Następnie rosomaki trafiły do Wrocławia. Wiadomo, że Polskę opuściły sprawne technicznie. Do Afganistanu przewiózł je w kilku partiach samolot transportowy Rusłan wypożyczony od Ukraińców. "Gazeta Wyborcza" dowiedziała się, że miał międzylądowania w Baku.
Uszkodzenia wykryto dopiero w bazie Bazgram, ale musiały powstać w czasie podróży - mówią informatorzy gazety. Nie chcą jednak spekulować, kto mógł uszkodzić transportery.
To nie pierwszy raz, gdy rosomaki dotarły do Afganistanu zepsute. Dwa lata temu zniszczone zostały te, które miała otrzymać pierwsza zmiana naszego kontyngentu. Wtedy pojazdy transportowane były na lawetach z pakistańskiego portu. Za uszkodzenia odpowiedzialni byli pracujący w porcie cywile, którzy chcieli dorobić sobie na handlu kradzionym sprzętem.
Tym razem na każdym etapie transportu obecni byli wojskowi - polscy lub innych armii.
Więcej o sprawie pisze "Gaeta Wyborcza".

"Gazeta Wyborcza"/iar/mf/jp

Tagi: gazeta wyborcza, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz