Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
"Gazeta Wyborcza" - wojsko - samoloty bezzałogowe
Prawdopodobnie na początku stycznia Ministerstwo Obrony Narodowej podpisze umowę na dostawy szpiegowskich samolotów bezzałogowych dla polskiej armii - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza". Polskie ministerstwo prowadzi rozmowy w tej sprawie z izraelskimi producentami.
Czytaj więcej w Money.pl
Wydawca "Gazety Wyborczej" kończy rok na dużym minusie
Przychody Agory w segmencie Prasa zmniejszyły się o prawie 11 procent i wyniosły niecałe 268 mln zł. Głównie przez niższe wpływy ze sprzedaży reklam.
Rosną straty wydawcy "Gazety Wyborczej". Jest ponad 8 mln zł na minusie
Zarząd spodziewa się na rynku wzrostu wydatków na reklamę, które ostatnio były na poziomie około 8,4 mld zł.
Wydawca "Gazety Wyborczej" sprzedaje swoją łódzką siedzibę
Dostanie za nią prawie 10 mln zł. To około 4,2 tys. metrów kwadratowych powierzchni.
Polski rząd jest zainteresowany zakupem dwóch zestawów po pięć samolotów. Na ten cel wydamy około 100 milionów złotych. Sprzęt, który chcemy kupić, to samoloty średniego zasięgu, sprawdzone w działaniach wojennych w Afganistanie. To właśnie tam trafią zakupione samoloty, jako wsparcie dla polskiego kontyngentu. Nastąpi to jednak nie wcześniej niż w trzecim kwartale 2010 roku. Wcześniej, bo w kwietniu Polacy najprawdopodobniej otrzymają od Amerykanów dwa bezpilotowe samoloty zwiadowcze MQ-1. Nieoficjalnie wiadomo, że sprawę tę poruszył podczas rozmowy z Robertem Gatesem minister Bogdan Klich. W najbliższym czasie odbędą się w tej sprawie kolejne negocjacje.

"Gazeta Wyborcza"/Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/jp/ab
umowa, Polska, samolot, armia, wojsko, gazeta wyborcza, rok, samolot bezzałogowy
IAR