Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pis
29.09.2007 02:32

"Gazeta Wyborcza" Kulczyk ma kontrakt z PiS

Przez dwa lata rząd PiS groził Janowi Kulczykowi odebraniem koncesji na budowę autostraday do Świecka. Aż wreszcie bez rozgłosu zgodził się na budowę trasy. I to za 365,75 miliona euro więcej - ujawnia "Gazeta Wyborcza".

Podziel się
Dodaj komentarz

Budowa autostrady ma ruszyć w przyszłym roku i zakończyć sie w 2010 roku. 9,6 miliona euro ma kosztować każdy kilometr ostatniego fragmentu autostrady A2 z Nowego Tomyśla do Świecka. Właścicielem koncesji na budowę i eksploatację trasy jest Autostrada Wielkopolska SA, kontrolowana przez Jana Kulczyka. W 2004 roku rząd SLD ustalił z biznesmenem cenę 6,1 miliona euro - informuje "Gazeta Wyborcza". Po zmianie rządu sprawa budowy autostrady stanęła w martwym punkcie. Politykom Prawa i Sprawiedliwości nie podobało się, że na autostradzie zarobi firma, w której przewodniczącym rady nadzorczej jest Jan Kulczyk. Rząd narzekał również na zbyt wysoki koszt budowy A2 - dodaje "Gazeta".
Kwestia budowy autostrady stała się znów aktualna po tym, jak Polska dostała prawo organizacji piłkarskich mitrzostw Europy. Obecnie Ministerstwo Transportu uważa, że nowa cena jest akceptowalna. Tymaczasem w opinii prezesa Autostrady Wielkopolskiej SA Andrzej Patalasa "gdyby nie długie negocjacje, inwestycja byłaby tańsza prawie o 400 milonów euro".
Więcej na ten temat w "Gazecie Wyborczej".

"Gazeta Wyborcza"/as/jędras

Tagi: pis, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz