Notowania

sondaż
14.12.2009 21:07

Gazeta Wyborcza Sondaż - lewica

Według "Gazety Wyborczej" Andrzej Olechowski i Marek Borowski to najsilniejsi kandydaci centrolewicy w wyborach prezydenckich, gdyby sondaże nie uwzględniały Włodzimierza Cimoszewicza. Dziennik publikuje zamówione przez jedną z partii badanie opinii publicznej, w którym pominięto nazwisko byłego premiera.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jak pisze gazeta, popularność Włodzimierza Cimoszewicza "zaciemnia obraz sondaży prezydenckich" mimo deklaracji byłego premiera, że nie zamierza startować.
Bez Cimoszewicza, najwięcej głosów w starciu z Donaldem Tuskiem i Lechem Kaczyńskim zdobywa Olechowski - 18 procent. Premier z poparciem 52 procent deklasuje rywali. Na obecnego prezydenta chce oddać głos 30 procent ankietowanych
W takim samym starciu szef SDPL Marek Borowski może liczyć na 17 - procentowe poparcie, odbierając nieco więcej głosów Kaczyńskiemu niż Tuskowi. Trzeci w zestawieniu lewicowych polityków jest Wojciech Olejniczak z 13 procentami, a następny - Ryszard Kalisz z 11 procentami.
Niemal oficjalny kandydat SLD w wyborach, Jerzy Szmajdziński może liczyć na 10 procent głosów. Poniżej tej wartości są Dariusz Rosati (9%), Tomasz Nałęcz (7%) i Grzegorz Napieralski(5%).
Sondaż zrealizował TNS OBOP na próbie 961 osób między 19 a 22 listopada.
Cały sondaż w dzisiejszej Gazecie Wyborczej.

Informacyjna Agencja Radiowa/gw/łp/magM

Tagi: sondaż, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz