Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gdańsk - Kurski i Senyszyn o Tusku

0
Podziel się

Donald Tusk i tak wystartuje w tegorocznych wyborach prezydenckich - twierdzi europoseł PiS Jacek Kurski. Jest zdania, że dzisiejsza wypowiedź Donalda Tuska to zabieg socjotechniczny, którego polityk poseł PiS nie traktuje poważnie. Jego zdaniem premier postąpił tak, gdyż nie wie jeszcze, jakie będą efekty pracy komisji hazardowej i jak sam wypadnie, zeznając przed nią. "Tusk udaje, że interesuje się jedynie gospodarką i sprawami rządu, a tak naprawdę chodzi o przeczekanie trudnego politycznie czasu dla Platformy" - dodaje Jacek Kurski.

bEiRrXdx

Podobnego zdania jest europoseł SLD Joanna Senyszyn. Jej zdaniem Donald Tusk w połowie roku zmieni decyzję i ogłosi, że będzie kandydował w wyborach prezydenckich. Jak powiedziała , premier zaprezentował się jako mąż stanu zatroskany o polską gospodarkę. "Poprawi to jego słabnące notowania i za jakiś czas usłyszymy, że naród błagał go o to, by jednak wystartował" - uważa Senyszyn. Jej zdaniem trzeba być "politycznie głuchym", by w oświadczeniu premiera dopatrzyć się rezygnacji z kandydowania.

Premier Donald Tusk powiedział, że Platforma Obywatelska wystawi swojego kandydata w wyborach prezydenckich. Szef klubu PO Grzegorz Schetyna dodał, że decyzja w tej sprawie ma zapaść 16 maja na konwencji krajowej partii.

bEiRrXea
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)