Notowania

wojsko
10.06.2009 18:49

Gen. Gągor: Wojsko wymaga dużych nakładów na modernizację

Dowódcy polskich sił zbrojnych uważają, że w ciągu ostatnich dwóch dekad polska armia zrobiła ogromny postęp. Generałowie uczestniczący w konferencji podsumowującej 20 lat zmian w Wojsku Polskim są przekonani, że polskie jednostki spełniają standardy światowej obronności.

Podziel się
Dodaj komentarz

Generał Franciszek Gągor mówi, że wojsko wymaga jeszcze dużych nakładów na modernizację. Zdaniem szefa Sztabu Generalnego zostały poczynione ogromne postępy w porównaniu ze stanem sprzed 20 lat.

Dowódca operacyjny sił zbrojnych Bronisław Kwiatkowski uważa, że duży wpływ na modernizację armii miało uczestnictwo polskich żołnierzy w misjach zagranicznych. Dzięki tym akcjom znacznie poprawiło się wyposażenie polskich żołnierzy.

Jednym z najlepiej wyposażonych elementów polskiej armii jest lotnictwo. Dowódca Sił Powietrznych generał Andrzej Błasik powiedział, że jeszcze kilka lat temu, ze względu na jakość samolotów, polscy piloci rzadko mogli uczestniczyć w międzynarodowych ćwiczeniach. W tym momencie udział w takich manewrach jest czymś normalnym. Obecnie polscy piloci biorą udział w ćwiczeniach w Szwecji.

Kontradmirał Czesław Dyrcz z Akademii Marynarki Wojennej przyznał, że nasze okręty nie są najnowocześniejsze. Spełniają jednak wszystkie wymagania stawiane przez dowództwo NATO.

Dowódcy przyznają, że dalszej modernizacji i ulepszaniu polskich sił zbrojnych sprzyja wprowadzenie armii zawodowej.

Tagi: wojsko, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz