Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Generał Gągor zostaje na czele armii

0
Podziel się

Ponowną nominację wręczył generałowi prezydent Lech Kaczyński .

Generał Gągor zostaje na czele armii
(PAP Radosław Pietruszka)
bEqDgZBx

PrezydentLech Kaczyńskiwręczył generałowi Franciszkowi Gągorowi nominację na stanowisko szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Franciszek Gągor po raz drugi objął tę funkcję; pierwsza jego trzyletnia kadencja wygasła 26 lutego.

Wręczając nominację Lech Kaczyński, który jest zwierzchnikiem sił zbrojnych, powiedział, że trzy lata jego prezydentury były rozwojem polskich sił zbrojnych. Dodał, że to także okres aktywnej działalności ekpedycyjnej naszej armii, czyli pobyt naszych żołnierzy w Iraku, Afganistanie, na Wzgórzach Golan, w Czadzie i na Bałkanach.

bEqDgZBz

Prezydent podkreślił, że w ostatnim okresie przyszedł okres trudny, bowiem z jednej strony tworzone jest wojsko profesjonalne, z drugiej kryzys spowodował ograniczenie środków na rozwój armii. Podkreślił, że o siły zbrojne trzeba dbać i przypomniał, że niedługo będziemy obchodzić dziesiątą rocznice przystąpienia Polski do NATO.

Lech Kaczyński powiedział, że przed trzema laty, wręczając po raz pierwszy nominację Franciszkowi Gągorowi na to stanowisko, miał wątpliwości co do jego osoby. Teraz jednak ich już nie ma. Generał Franciszek Gągor powiedział, że tę decyzję traktuje jako olbrzymi kredyt zaufania.

bEqDgZCa
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)