Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
armia
06.03.2009 15:10

Generał Gągor zostaje na czele armii

Ponowną nominację wręczył generałowi prezydent Lech Kaczyński .

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP Radosław Pietruszka)

PrezydentLech Kaczyńskiwręczył generałowi Franciszkowi Gągorowi nominację na stanowisko szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Franciszek Gągor po raz drugi objął tę funkcję; pierwsza jego trzyletnia kadencja wygasła 26 lutego.

Wręczając nominację Lech Kaczyński, który jest zwierzchnikiem sił zbrojnych, powiedział, że trzy lata jego prezydentury były rozwojem polskich sił zbrojnych. Dodał, że to także okres aktywnej działalności ekpedycyjnej naszej armii, czyli pobyt naszych żołnierzy w Iraku, Afganistanie, na Wzgórzach Golan, w Czadzie i na Bałkanach.

Prezydent podkreślił, że w ostatnim okresie przyszedł okres trudny, bowiem z jednej strony tworzone jest wojsko profesjonalne, z drugiej kryzys spowodował ograniczenie środków na rozwój armii. Podkreślił, że o siły zbrojne trzeba dbać i przypomniał, że niedługo będziemy obchodzić dziesiątą rocznice przystąpienia Polski do NATO.

Lech Kaczyński powiedział, że przed trzema laty, wręczając po raz pierwszy nominację Franciszkowi Gągorowi na to stanowisko, miał wątpliwości co do jego osoby. Teraz jednak ich już nie ma. Generał Franciszek Gągor powiedział, że tę decyzję traktuje jako olbrzymi kredyt zaufania.

Tagi: armia, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz