Notowania

wiadomości
06.07.2013 13:12

GIODO-ochrona danych osobowych na urlopie

Podziel się
Dodaj komentarz

Dowód w zastaw za wypożyczenie kajaka - to złamanie prawa. Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych przypomina, że podczas urlopu powinniśmy szczególnie dbać o nasze dokumenty.
Wojciech Wiewiórowski podkreśla, że przetrzymywanie dowodu osobistego przez niepowołane osoby to wykroczenie. Dla właściciela dokumentu to poważne zagrożenie, bo za jego pomocą można na przykład wyłudzić kredyt. GIODO zaleca stosowanie w takich przypadkach kaucji lub pozostawienie mniej ważnego niż dowód czy paszport dokumentu na przykład legitymacji studenckiej lub służbowej.
GIODO przypomina, że podczas rejestracji w hotelu nie musimy podawać szczegółowych danych, bo złagodzony został obowiązek meldunkowy. Jeśli pozostajemy poza domem krócej niż trzy miesiące. Konieczne jest jednak pozostawienie w recepcji danych, dzięki którym będziemy zidentyfikowani.
Wojciech Wiewiórowski przypomina, że zagrożeniem dla naszej prywatności na urlopie może być łączenie się z internetem za pośrednictwem nieznanych otwartych sieci wifi. Czasem w dużych miejscowościach turystycznych przestępcy w ten sposób próbują włamać się do komputerów lub smartfonów turystów i ukraść ważne dane.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz