Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Greenpeace na elektrowniach węglowych

0
Podziel się
bEpGbSlh

Akcja Greenpeace'u w przeddzień warszawskiego szczytu klimatycznego. Działacze organizacji wyświetlili przy pomocy projektorów na sześciu polskich elektrowniach węglowych hasła dotyczące zmian klimatu.
Tuż po zmroku, na elektrowniach w Bełchatowie, Kozienicach, Opolu, Rybniku oraz Nowym Czernowie (elektrownia Dolna Odra) pojawiły się hasła "Zmiany klimatyczne zaczynają się tutaj!", "Topnienie Arktyki zaczyna się tutaj!", "Powodzie zaczynają się tutaj!". Jak twierdzi Greenpeace, to właśnie emisje gazów cieplarnianych powstające w procesie produkcji energii stanowią jedną z głównych przyczyn zmian klimatu.
Działacze organizacji podkreślają, że polska gospodarka opiera się w 90 procentach na energii pochodzącej z paliw kopalnych. Według Greenpeace, polski rząd nie działa na rzecz zmiany tego stanu rzeczy, a dodatkowo blokuje przyjęcie przez Unię Europejską ambitnego celu redukcji emisji gazów cieplarnianych.
"Polski rząd wydaje się dbać jedynie o interesy koncernów energetycznych, choć rozproszona energetyka obywatelska, oparta o odnawialne źródła energii i podnoszenie efektywności energetycznej przyniosłaby większe korzyści obywatelom, gospodarce i środowisku, niż dalsze wspieranie produkcji energii ze spalania paliw kopalnych." - twierdzi Greenpeace.

IAR

bEpGbSlK
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)