Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gruzja-wybory samorządowe-strefa konfliktu

0
Podziel się

Kilkuset mieszkańcom kontrolowanej przez rosyjskie wojska Abchazji udało się przedostać do Gruzji i wziąć udział w wyborach samorządowych. Specjalnie dla nich utworzono punkt wyborczy w miejscowości Ganmuhuri. Granica z Osetią Południową jest kontrolowana przez milicję osetyjską i rosyjskie służby graniczne. Do tej pory nie ma informacji, żeby ktokolwiek ją przekroczył i dotarł do punktu wyborczego.

bEhFxzaZ

Gruzini mieszkający na terytorium Abchazji, aby dostać się do punktu wyborczego w Ganmuhuri, musieli przedzierać się okrężnymi drogami. Przejście graniczne na moście na rzece Inguri jest zamknięte, a pozostałe drogi zostały już prawie rok temu wysadzone w powietrze.

Kilka dni przed wyborami w gruzińskich mediach pojawiały się informacje, że separatyści z Suchumi i Cchinwali nie będą zabraniać mieszkańcom zbuntowanych regionów udziału w wyborach, ale mogą oni nie zostać ponownie wpuszczeni do Abchazji i Osetii Południowej.

Mieszkańcy wsi leżących na tak zwanej granicy gruzińsko- południowoosetyjskiej twierdzą, że nikt rozsądny nie będzie próbował przedostać się na przełaj przez pola. "Pola są zaminowane, a i strzelać mogą" - mówią mieszkańcy Nikozi położonej kilkaset metrów od Cchinwali.

bEhFxzbb

Większość z nich już głosowała.

Frekwencja wyborcza w strefie konfliktu jak do tej pory waha się między 30 a 35 procent.

bEhFxzbC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)