Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gruzja: Rodziny poległych w wojnie z Rosją otrzymają mieszkania

0
Podziel się

Rodziny 170 gruzińskich żołnierzy, poległych w zeszłorocznej wojnie z Rosją, dostaną mieszkania w Tbilisi. Decyzję podjął prezydent Micheil Saakaszwili. Podczas spotkania z żonami zabitych powiedział, że każdy, kto odda życie w obronie Gruzji, zasługuje na to, by państwo zatroszczyło się o jego rodzinę.

bEjarvcR

Micheil Saakaszwili oświadczył, że Gruzini nigdy nie pozwolą okupantom zagnieździć się na swojej ziemi. Po raz kolejny gruziński prezydent oskarżył premiera Rosji Władimira Putina o wywołanie wojny z Gruzją. "Rosjanie szli na Tbilisi - to był główny cel Putina" - powiedział Saakaszwili.

Prezydent dodał, że stolica obroniła się tylko dzięki ofierze wielu żołnierzy. Dziękując za tę ofiarę Saakaszwili poinformował, że rodziny wszystkich poległych dostaną mieszkanie w Tbilisi. "Wszyscy powinni wiedzieć, że rodziny tych, którzy oddadzą życie za Gruzję, zawsze będą pod szczególną ochroną państwa" - zapewnił gruziński prezydent. Obecny na spotkaniu prezydenta z wdowami minister obrony Gruzji Dawid Sicharulidze zapewnił, że dotyczy to rodzin wszystkich zabitych żołnierzy.

Specjalnie przygotowane mieszkania znajdują się przy alei prowadzącej na lotnisko w Tbilisi.

bEjarvdu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)