Trwa ładowanie...
bDIxknOZ

Notowania

Mieszkanie – Wszystkie wiadomości

2
27.02.2021 13:41

MIESZKANIE
 / 
Polacy przyznają. W czasie pandemii częściej kupowali odzież domową i artykuły do kuchni

W czasie pandemii ponad 40% Polaków częściej niż przed nią kupowało art. z kategorii home & living. Konsumenci głównie nabywali odzież domową – powyżej 31%, akcesoria do kuchni – ok. 18%, a także produkty do sypialni – przeszło 12%. Najrzadziej wybierali ogólne art. do domu – prawie 5% i do samej łazienki – ponad 5%. Najbardziej zwiększyły ilość takich zakupów osoby zamieszkujące duże miasta w woj. mazowieckim, wielkopolskim i śląskim.

30
27.02.2021 7:24

MIESZKANIE
 / 
Najtańsze oferty z rynku pierwotnego w Polsce. Gdzie kupisz własne M "za pół ceny" a nawet taniej?

Przekonanie o panującej drożyźnie na rodzimym rynku mieszkaniowym, niezależnie od jego segmentu – pierwotnego czy wtórnego, jest udziałem ogromnej większości Polaków. Sytuację pogłębia nie mająca końca hossa w mieszkaniówce. Tymczasem na rynku można znaleźć oferty o cenach znacznie poniżej średnich dla głównych metropolii. Pytanie, gdzie znajdziemy tego typu okazje i czy wyłącznie na głębokiej prowincji.

45
27.02.2021 6:41

CENY MIESZKAŃ
 / 
Mieszkanie za 300 tys. zł, taras za 200 tys. Klienci w szoku, branża - niekoniecznie

Taras większy od samego mieszkania - i tylko nieznacznie od niego tańszy. To oferta z Nowego Dworu Mazowieckiego. Wielu mieszkańców okolicy uznaje to za przykład "patodeweloperki". Oceny ekspertów są jednak mniej jednoznaczne. Bo w czasie pandemii taras jest na wagę złota.

16
14.02.2021 21:10

PIT
 / 
Nowa ulga budowlana, czyli ulga widmo. "Jest totalny chaos informacyjny"

Nowe udogodnienia dla podatników? Nie tym razem. Szumnie zapowiadana ulga dla rodzin i singli, którzy planowali kupić nieruchomość na rynku pierwotnym, po cichu wypadła z ustawy. Część osób, jak nasza czytelniczka pani Aneta, zorientowała się dopiero, gdy planowała zacząć budowę.

23
12.02.2021 7:28

PRAWA LOKATORÓW
 / 
Monitoring na osiedlu. Nielegalny? Spór musiał rozstrzygnąć sąd

Bezpieczeństwo ponad wszystko? Są jednak pewne granice. Nie wolno kamery monitoringu ustawiać tak, by obejmowała wejście do prywatnego mieszkania. Człowiek może mieć wtedy poczucie nieustannej inwigilacji – uznał Sąd Okręgowy w Toruniu.

bDIxknPb
32
09.02.2021 7:06

NIERUCHOMOŚCI
 / 
Pandemia krzyżuje szyki w mieszkaniówce. Bez zebrań wspólnot i spółdzielni

Jak co roku powinny właśnie startować zebrania i walne zgromadzenia członków wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Te jednak mają problem. W epidemii zostaje im tylko głosowanie uchwał w formie zdalnej. A to oznacza, że decyzja o remoncie lub innej inwestycji zajmie więcej czasu.

4
26.01.2021 12:57

MIESZKANIE
 / 
Budowa mieszkań. W 2020 padł rekord. Pandemia i kryzys omija tę branżę?

2020 był rekordowym rokiem pod względem liczby mieszkań oddanych do użytku. To tylko statystyka, czy jednak pandemia i kryzys omija ten sektor? - Co prawda wystąpił spadek nowych budów, ale nieznaczny. Pamiętajmy, że od marca do czerwca nowych inwestycji było bardzo mało, rynek odblokował się dopiero około października. Szybko wystartował w tym miesiącu i nadgonił - powiedziała w programie "Money. To się liczy" Anna Kornecka, wiceminister rozwoju ds. budownictwa i mieszkalnictwa. - Proszę zauważyć, że o 3 proc. wzrosła liczba wydanych pozwoleń na budowę i zgłoszeń budowy. To są budowy, które rozpoczną się najprawdopodobniej w 2021 roku, więc prognozy są bardzo dobre. Naszą rolą jest niehamowanie boomu mieszkaniowego, z którym mamy do czynienia - dodała.

18.12.2020 16:15

GRUPA MURAPOL
 / 
Murapol Apartamenty na Wzgórzu – nowa inwestycja w Sosnowcu

Ogólnopolski deweloper mieszkaniowy wprowadził do oferty 117 mieszkań w ramach 1. etapu inwestycji Murapol Apartamenty na Wzgórzu, zaprojektowanej przy ul. Klimontowskiej w Sosnowcu. Zaledwie 5 minut od centrum miasta, w okolicy parków Sieleckiego i Środula, powstanie 6-kondygnacyjny budynek z szeroką ofertą lokali mieszkalnych o powierzchni od 27 do 64 mkw. Każdy z nich wyposażony będzie w pakiet antysmogowy oraz możliwość zamontowania smart home – innowacyjnych rozwiązań z zakresu automatyki mieszkaniowej.

48
24.11.2020 11:39

MIESZKANIE
 / 
Koronawirus nie zatrzymał deweloperów. Budowlany boom trwa

Tylko w październiku deweloperzy rozpoczęli budowę ponad 11,5 tys. mieszkań. Mimo pandemii popyt jest duży.

bDIxknPh
178
20.11.2020 11:23

MIESZKANIE
 / 
Dom z morskiego kontenera. 35 mkw. za 100 tys. zł

Koszt używanego morskiego kontenera to 8-10 tys. zł. Mało kto wie, że w takim kontenerze można komfortowo mieszkać i to przez cały rok. Koszt całego domu w stanie deweloperskim to około 100 tys. zł. Odwiedziliśmy takie domy zlokalizowane w biebrzańskich lasach. Jakie mają zalety, a jakie wady? Jak wyglądają w środku i na co zwrócić uwagę, jeśli sami chcielibyśmy przeprowadzić taką inwestycję? Zobaczcie w programie "Pomysł na dom", w którym przedstawiamy różne techniki budowy domów całorocznych lub rekreacyjnych.

30
15.11.2020 7:46

KREDYT HIPOETCZNY
 / 
Bierzesz kredyt hipoteczny w niepewnych czasach? Sprawdź, na co powinieneś zwrócić uwagę

Wzięcie kredytu ze stałym oprocentowaniem, wybranie spłaty w ratach malejących. To niektóre z rozwiązań, które warto wziąć pod uwagę, biorąc teraz kredyt hipoteczny. Chcesz dowiedzieć się o nich więcej? Przeczytaj mój artykuł.

6
26.09.2020 11:43

MIESZKANIE
 / 
Mieszkanie to jedna czwarta naszych wydatków

Żywność stanowi największy koszt dla typowej polskiej rodziny. Warto jednak pamiętać, że przeciętne gospodarstwo domowe wydaje niewiele mniej na mieszkanie. W niektórych przypadkach koszty mieszkaniowe to 40- 50 proc. wydatków.

33
25.09.2020 12:11

MIESZKANIE
 / 
Ulga podatkowa na zakup mieszkania. Resort nie porzuca pomysłu

- Trwają prace wspólnie z resortem rodziny nad tym, aby ta ewentualna ulga była w jak najlepszej formie - tak o ewentualnej uldze podatkowej za zakup mieszkania mówi w programie "Money. To się liczy" Robert Nowicki, wiceminister rozwoju. Przyznaje jednak, że prace są na dość wczesnym etapie. - Wszystkie opcje są jeszcze w grze - stwierdził wiceszef resortu rozwoju. Kiedy można spodziewać się pierwszych założeń takiej ulgi? Prawdopodobnie do końca tego roku. - Chciałbym, żeby do grudnia projekt ustawy ujrzał światło dzienne - stwierdził wiceminister Robert Nowicki.

bDIxknPi
8
05.09.2020 11:14

MATERIAŁY BUDOWLANE
 / 
Dynamika cen materiałów budowlanych bliska przesilenia. Przełoży się na ceny mieszkań?

Hossa na rynku materiałów budowlanych była jednym z głównych, o ile nie zasadniczym stymulatorem wzrostów cen nowych mieszkań w ostatnich latach koniunkturalnej prosperity. Stąd też zmiany trendów cenowych w przedmiotowych grupach towarowych będą musiały przełożyć się na cenniki deweloperskie.

60
05.09.2020 9:50

MIESZKANIE
 / 
Lokator na pół roku jest lepszy niż lokata

Właściciele mieszkań mają teraz większe problemy ze znalezieniem najemcy. Okazuje się jednak, że nawet najem przez pół roku często będzie bardziej opłacalny niż roczna lokata.

113
05.09.2020 8:48

MIESZKANIE
 / 
Ceny mieszkań: metropolie są coraz ''droższe''?

Różnice cen mieszkań pomiędzy metropoliami i pozostałymi miastami wojewódzkimi okazują się bardzo duże. Warto sprawdzić, czy wspomniane różnice "urosły" przez ostatnie lata.

223
03.09.2020 20:06

MIESZKANIA
 / 
Gdynia. Mieszkaniec blokuje remont bloku, bo obawia się demontażu zabudowy balkonu

Choć balkony w jednym z bloków w Gdyni są w fatalnym stanie, to jednak pewien mieszkaniec blokuje prace remontowe. Jak tłumaczą jego sąsiedzi, to dlatego, że obawia się on, że zabudowa na jego balkonie musiałaby zostać rozebrana.

260
01.09.2020 15:29

MIESZKANIE
 / 
Mikroogródek przy poznańskim bloku. "Już nie trzeba kupować domu", kpi internatua

Niektórzy mieszkańcy bloku z poznańskiego Park Podolany mogą mieć własny ogródek na parterze. Zmieści się tam niewielki leżak i... właściwie nic więcej. Inwestor się broni: prawdziwe ogródki też mamy. A my przypominamy inne deweloperskie absurdy.