Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Grzegorz S. odmówił złożenia zeznań przed sejmową komisją śledczą ds. śmierci Barbary Blidy

0
Podziel się

Funkcjonariusz ABW Grzegorz S. odmówił złożenia zeznań przed sejmową komisją śledczą badającą okoliczności śmierci Barbary Blidy. Świadek kierował grupą funkcjonariuszy, którzy prowadzili akcję zatrzymania Barbary Blidy. Podczas tej akcji była posłanka SLD popełniła samobójstwo. Świadek skorzystał z prawa do odmowy złożenia zeznań, ponieważ jest oskarżony przez prokuraturę o niedopełnienie obowiązków i działanie na szkodę interesu publicznego oraz prywatnego w czasie akcji ABW w domu byłej posłanki SLD.

bEhqEGCZ

Barbara Blida zastrzeliła się podczas próby jej zatrzymania i przeszukania domu na zlecenie prokuratury w kwietniu 2007 roku. Prokuratura planowała postawienie Barbarze Blidzie zarzutów w związku z podejrzeniami dotyczącymi korupcji w handlu węglem na Śląsku. Byłą posłankę SLD obciążyła jej bliska koleżanka Barbara K., znana na Śląsku bizneswoman. Kobieta podejrzana o korupcję zeznała, że Barbara Blida pośredniczyła we wręczaniu łapówki szefowi jednej ze spółek węglowych i w zamian za prezenty oraz inne korzyści pomagała jej w załatwianiu różnych spraw.

W dniu, kiedy zaplanowano zatrzymanie Barbary Blidy, zatrzymano także kilka innych osób podejrzewanych o udział w "aferze węglowej".

Funkcjonariusz kierujący akcją ABW w domu Barbary Blidy tłumaczył komisji, że nie zgodził się na złożenie zeznań, bo nie chce ujawniać swojej linii obrony w czekającym go procesie karnym. Miał prawo do odmówienia zeznań przed komisją śledczą ze względu na to, że jest formalnie oskarżony w postępowaniu karnym.

bEhqEGDb

Łódzka prokuratura, która prowadzi śledztwo w sprawie śmierci Barbary Blidy, skierowała już do katowickiego sądu akt oskarżenia przeciwko Grzegorzowi S.

bEhqEGDC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)