Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grzegorz Schetyna z PO o konieczności powołania komisji śledczej

0
Podziel się:

Sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej uważa, że sejmowa komisja śledcza powinna powstać jeszcze przed wyborami. Grzegorz Schetyna powiedział w "Salonie Politycznym Trójki", że kampania wyborcza nie powinna odbywać się bez wiedzy, którą przyniesie praca tego gremium.

bEDtwwut

Dodał, że komisja nie powinna zajmować się tylko akcją CBA w resorcie rolnictwa, czy wyjaśnieniem sprawy Barbary Blidy. Zdaniem Schetyny, należy również wyjaśnić ostatnie nieprawidłowości na polskiej scenie politycznej.
"Wyobrażam sobie taką sytuację, że komisja pracuje, a równolegle toczy się kampania wyborcza" - mówił sekretarz generalny. Dodał, że komisja powinna zostać powołana jeszcze w tym tygodniu lub na początku września. Platforma Obywatelska będzie bezwarunkowo głosować "za" - oświadczył Grzegorz Schetyna.
Sekretarz generalny PO uważa, że ataki lewicy na jego partię to przejaw frustracji ugrupowań tej części sceny politycznej. Gregorz Schetyna powiedział, że lewica nie cieszy się popularnością i jest mało wyrazista. "Jeżeli w kampanii wyborczej dalej będzie realizowała swoją politykę stania z boku i niewchodzenia w najważniejsze sprawy, to będzie miała kłopot z zaistnieniem w przyszłym parlamencie. Dlatego sądzę, że swoimi wypowiedziami Aleksander Kwaśniewski chce dać sygnał do boju" - powiedział Schetyna.
Na pytanie, z kim Platforma mogłaby rządzić po wyborach, gość Trójki odpowiedział, że jego partia robi wszystko, aby osiągnąć jak najlepszy wynik i rządzić samodzielnie.

bEDtwwuW
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)