Notowania

polsce
24.06.2010 17:38

Guido Westerwelle w Polsce

Podziel się
Dodaj komentarz
  Z kilkugodzinną wizytą do Warszawy przyleciał minister spraw zagranicznych Niemiec Guido Westerwelle. Razem z szefem polskiej dyplomacji [Radosławem Sikorskim](https://wiadomosci.wp.pl/radoslaw-sikorski-6121159843686017c) uczestniczył w XIV Forum Polsko-Niemieckim. Obaj politycy przylecieli na forum prosto z Paryża, ze spotkania ministrów spraw zagranicznych państw Trójkąta Weimarskiego.
  Radosław Sikorski powiedział, że cieszy się z wizyty w Polsce swojego niemieckiego odpowiednika. "Dwa dni, dwa spotkania z ministrem spraw zagranicznych Niemiec. Wczoraj w Paryżu w formule Trójkąt Weimarski-Rosja, a dzisiaj Polsko-Niemieckie Forum. Bardzo się cieszę, że mogę być gospodarzem mojego niemieckiego kolegi w Polsce" - oświadczył Sikorski.
  Również Guido Westerwelle ocenił, że stosunki między oboma krajami są bardzo dobre. "Relacje polsko-niemieckie rozwijają się bardzo dobrze i bardzo przyjaźnie. Jesteśmy nie tylko sąsiadami, ale i partnerami w Europie. Bardzo ściśle współpracujemy w wielu obszarach wewnątrz Unii Europejskiej" - powiedział.
  W listopadzie 2009 roku Warszawa była pierwszą stolicą, którą odwiedził niemiecki minister spraw zagranicznych po objęciu swojej funkcji.
Tagi: polsce, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz