Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hamburg - pierwszy w Niemczech pomnik Jana Pawa II

0
Podziel się:

W Hamburgu zostanie jutro odsłonięty pierwszy w Niemczech pomnik papieża Jana Pawła II. Ponaddwumetrowy monument z brązu wykonał Józef Nowak, polski artysta mieszkający w Monachium .

Z inicjatywą wystąpiła Polska Misja Katolicka, która w samym Hamburgu skupia ponad 17 tysięcy wiernych. Na budowę pomnika zebrali oni ponad 30 tysięcy euro. Całość kosztowała 50 tysięcy. Pomysł wsparła Archidiecezja w Hamburgu. Jan Paweł II odnowił w tym mieście w 1995 roku arcybiskupstwo.
Projekt przedstawiający kroczącego papieża został wyłoniony w drodze konkursu, na który nadesłano 15 prac. Na cokole został umieszczony napis: â?ľPrekursorowi nowej Europy, ponownemu założycielowi arcybiskupstwa w Hamburgu, promotorowi polsko-niemieckiego pojednania".
400-kilogramowy posąg dotarł w miniony czwartek do hanzeatyckiego miasta. W dzisiejszej uroczystości odsłonięcia i poświęcenia pomnika przed hamburską katedrą Świętej Marii udział wezmą polski ambasador w Niemczech Marek Prawda i arcybiskup Hamburga Werner Thissen.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)