Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Hillary Clinton
02.03.2009 19:15

Hillary Clinton przybędzie wieczorem do Izraela

Sekretarz stanu USA Hillary Clinton przybędzie wieczorem do Izraela z międzynarodowej konferencji w egipskim Szarm al-Szejk.

Podziel się
Dodaj komentarz

Hillary Clinton spotka się jutro z przywódcami Izraela i Palestyńczykami z umiarkowanego Fatahu w Ramallah. Omówi z nimi kwestię przekazania Autonomii Palestyńskiej przez Waszyngton 900 milionów dolarów pomocy.

Media spekulują, że Clinton będzie chciała pomóc desygnowanemu na premiera Benjaminowi Netaniahu w utworzeniu rządu jedności narodowej. Na razie szanse sformowania wielkiej koalicji są znikome, co może jeszcze bardziej utrudnić kontynuację procesu pokojowego z Palestyńczykami.

Deklarację o wsparciu Palestyńczyków, Clinton złożyła na międzynarodowej konferencji w egipskim kurorcie. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele 85 krajów i organizacji humanitarnych.

Obecni w kurorcie Szarm al-Szejk przywódcy podkreślali, że udało się zebrać ponad 4 miliardy dolarów. Nie będzie można ich jednak przekazać Palestyńczykom, dopóki nie zostanie zawarty rozejm między Izraelem i Hamasem.

Tagi: Hillary Clinton, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz