Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
22.10.2011 14:09

Hiszpania-ETA-brak pieniędzy

Zdaniem hiszpańskiej policji, główne przyczyny złożenia broni przez ETA to brak pieniędzy, brak chętnych do członkostwa w tej organizacji i rosnąca krytyka pod adresem członków ETA. Jak informują służby specjalne, baskijska organizacja terrorystyczna była na skraju bankructwa.

Podziel się
Dodaj komentarz

Według policji, sytuacja ekonomiczna ETA była na tyle zła, że organizacja wystawiła na sprzedaż część swojego arsenału. Do tego jeszcze stopniały jej szeregi. W hiszpańskich i francuskich więzieniach kary odsiaduje 740 członków ETA, w tym trzech ostatnich przywódców tej organizacji. Na wolności - zdaniem policji - jest nie więcej niż 50 terrorystów. Większość z nich to osoby młode i źle wyszkolone. "Pracujemy bez ustanku, żeby zamknąć rozdział terroryzmu. Zdajemy sobie sprawę, że ETA jest skrajnie wyczerpana" - informuje Rodolfo Ares, szef baskijskiej policji.
Ares przypomniał, że od ETA odcięły się nie tylko partie, które do niedawno ją wspierały, ale też więźniowie od dawna domagający się złożenia broni. Niektórzy zostali oficjalnie skreśleni przez organizację z jej szeregów.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz