Notowania

hiszpania
07.12.2009 11:37

Hiszpania-pies odznaczony orderem ONZ

Nazywa się Arno i został odznaczony pokojowym medalem ONZ za zasługi w ratowaniu życia i wykrywaniu min. Arno nie jest jednak imieniem człowieka, tylko psa. Czworonóg pochodzi z Kordoby i towarzyszy hiszpańskim żołnierzom, tak zwanym niebieskim hełmom, w misji pokojowej w Libanie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Arno już po raz drugi przemierza ulice Libanu. Tym razem, przez cztery miesiące, będzie towarzyszył patrolom wojskowym na południu kraju. Pies należy do Oddziału Policji Wojskowej Brygady z Kordoby, która tworzy Tymczasowe Siły ONZ w Libanie. Do jego obowiązków należy wykrywanie min ukrytych w samochodach i - jak twierdzą opiekunowie zwierzęcia - swoją pracę wykonuje na piątkę.

Dlatego, kiedy hiszpański oddział dowiedział się o przyznaniu mu pokojowego medalu Organizacji Narodów Zjednoczonych, dowódca poprosił o udekorowanie również psa.

Ośmioletni Arno jest już w wioeku przedemerytalnym i prawdopodobnie po raz ostatni towarzyszy hiszpańskiej brygadzie w Libanie. Jest tak lubiany, że chęć zaopiekowania się zwierzęciem zgłosiło kilku żołnierzy.

Tagi: hiszpania, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz