Hokej - Finał play-off: Jastrzębie pokonuje Cracovię

0

Hokej - JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie pokonali zespół Comarch Cracovii 5:4 (1:3, 3:0, 1:1) w rozegranym w niedzielę czwartym meczu finału fazy play-off ekstraklasy.
W rywalizacji o tytuł mistrza Polski Cracovia prowadzi 3-1 i do triumfu potrzebuje jeszcze jerdnej wygranej.
Cracovia była bliska zapewnienia sobie mistrzostwa Polski już w niedzielę - po pierwszej tercji "Pasy" prowadziły 3:1. Czesi Martin Dudaś i Josef Fojtik w ciągu 60 sekund, między 13. i 14. minutą, zdobyli dla gości dwa gole, na kontaktowe trafienie Maciej Urbanowicza (17. min.) w ostatnich sekundach pierwszej tercji odpowiedział Daniel Waszkiewicz.
Obraz gry zmienił się w drugiej części - Kamil Górny (24.), Miroslav Zlatko (28.) oraz Radek Prohazka (35.) zdobyli trzy bramki dla Jastrzębia i to gospodarze kontrolowali grę.
W trzeciej odsłonie wynik na 5:3 podwyższył Mateusz Danieluk (50.), Cracovia zdołała odrobić tylko jedną bramkę - w 58. min. wynik meczu ustalił Damian Słaboń.
Piąty mecz w poniedziałek o godzinie 18.00 w Jastrzębiu.