Hokej - NHL: Wyniki meczów I rundy Pucharu Stanleya

0

Hokej - NHL - Puchar Stanleya

Dwa trafienia wracającego do składu "Pingwinów" kapitana Sidneya Crosby'ego nie wystarczyły do zwycięstwa nad New York Islanders - ekipa z Pittsburga wygrała 4:3 mimo prowadzenia gospodarzy 3:1 po pierwszej tercji. Po dwóch meczach w serii jest remis 1-1.
Crosby pojawił się w zespole po nieobecności w 13 ostatnich meczach i strzelił dwa gole, a pierwszaa bramka dla Penguins była dziełem Jewgienija Małkina.
Goście z Nowego Jorku wyrównali straty w drugiej tercji za sprawą Colina MacDonalda i Matta Martina, zwycięski gol dla "Wyspiarzy" padł w ostatniej odsłonie meczu po akcji Matta Moulsona i strzale Kyle'a Okposo.
Czeski prawoskrzydłowy Michael Frolik oraz Kanadyjczyk Patrick Sharp uzyskali po dwie bramki w meczu "Jastrzębi" z Chicago z Minnesota Wild. Gospodarze wygrali w hali United Center 5:2, w czym również duża zasługa Matta Cullena, Andrew Shawa i Patricka Kane'a, którzy zaliczyli przy trafieniach kolegów po dwie asysty.
Blackhawks prowadzą w serii 2-0, dwa kolejne mecze odbędą się w St.Paul, gdzie swoje mecze rozgrywa ekipa Minnesota Wild.
Gol Patricka Marelau strzelony 56 sekund przed ostatnią syreną dał "Rekinom" z San Jose dogrywkę w meczu z Vancouver Canucks, a trafienie Rafiiego Torresa w 6. min. dodatkowego czasu gry dało im drugie w serii zwycięstwo. Faworyzowani Canucks, finaliści Pucharu Śtanleya sprzed dwóch lat, przegrali oba mecze w swojej hali i mogą mieć problem z awansem, a przypomnieć trzeba, że w ubiegłym roku I rundy play-off nie przeszli.
Montreal Canadiens wygrali z "Senatorami" z Ottawy 3:1, wszystkie gole w tym meczu padły w drugiej tercji. Bohaterem drugiego starcia w rywalizacji, którą obserwuje z uwagą całe wschodnie wybrzeże Kanady, był bramkarz montrealczyków, Carey Price - obronił 29 strzałów.
Gospodarze mocno starali się wziąć rewanż na rywalu za porażkę w pierwszym meczu (2:4), chcieli również "zemścić" się za brutalny atak w poprzednim meczu na ich graczu, Larsie Ellerze - po ataku Erica Gryby Duńczyk z Montrealu stracił przytomność, a w szpitalu okazało się, że miał wstrząs mózgu, złamaną kość jarzmową i wybite cztery zęby. Gryba dostał za faul karę meczu, jest więcej niż pewne, że komisja dyscyplinarna zawiesi go na dłużej, nie jest wykluczone, że Kanadyjczyk już w tym sezonie nie zagra.