Hokej na trawie - mistrzostwa Europy kobiet: pierwszy raz od 22 lat Holandia poza finałem

0

hokej na trawie - mistrzostwa Europy kobiet - Boom - Niemcy - Belgia - Anglia - Holandia

Po raz pierwszy od 22 lat hokeistki na trawie Holandii nie zagrają w finale mistrzostw Europy. W półfinale turnieju, rozgrywanego w belgijskim Boom broniące tytułu Holenderki po karnych przegrały z Angielkami 2:3, w regulaminowym czasie było 1:1 (0:0).

W meczu o złoto rywalkami Angielek będą hokeistki Niemiec, które także po karnych wygrały z Belgijkami 2:0; po 70 minutach było 2:2 (1:1).

Finał mistrzostw z 1991 r. to jedyny raz, gdy hokeistki Holandii nie grały o złote medale. Znamienne, że tamten turniej też odbywał się w Belgii (Bruksela), a Holandia przegrała wówczas po karnych z... Anglią 2:3; w regulaminowym czasie było 0:0. W finale zaś Angielki także grały z Niemkami.

Holandia to najbardziej utytułowany zespół mistrzostw Europy kobiet w hokeju na trawie: w 10 dotychczas rozegranych turniejach reprezentantki tego kraju 8-krotnie zdobywały złote medale. Po jednej wygranej mają Niemki i Angielki.
Finał turnieju kobiet odbędzie się w sobotę; początek o 16:00; o 13:30 Belgia i Holandia zagrają o brązowe medale.