Hokej na trawie - mistrzostwa Europy: Niemki pokonały w finale Anglię; brązowe medale dla Holandii

0

hokej na trawie - mistrzostwa Europy - Boom - Niemcy - Anglia - Holandia - Belgia

Reprezentantki Niemiec zostały mistrzyniami Europy w hokeju na trawie. W finale turnieju w belgijskim Boom po karnych pokonały Angielki 2:0; w regulaminowym czasie było 4:4 (4:3).
To drugie w historii zwycięstwo niemieckich hokeistek, które sięgnęły po tytuł mistrzyń Europy również w 2007 r. w Manchesterze.
Holenderki - najbardziej utytułowany zespół ME - w meczu o 3. miejsce pokonały Belgię 3:1. W Boom holenderskie hokeistki nie awansowały do finału po raz pierwszy od 22 lat.
Elitę opuszczają Irlandia i Białoruś, a podczas kolejnych mistrzostw, za 2 lata w Londynie ich miejsce zajmą reprezentacje Polski i Włoch.

W niedzielę zakończenie rywalizacji mężczyzn. W finale Niemcy zagrają z Belgami; o 3. miejsce zmierzą się Holandia i Anglia. Polska o 9:00 zagra z Hiszpanią w meczu o utrzymanie w elicie. By pozostać w gronie 8 najlepszych zespołów kontynentu Polacy muszą wygrać. W razie porażki spadną do drugiej grupy razem z Czechami. Awans do elity w kolejnych mistrzostwach wywalczyły Francja i Rosja.