Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Huragan Sandy. Zginęło ponad 40 osób

0
Podziel się:

W tragicznej sytuacji znajdują się natomiast mieszkańcy Staten Island i Queensu, gdzie tysiące ludzi jest bez dachu nad głową.

Huragan Sandy. Zginęło ponad 40 osób
(PAP/EPA)
bEUgBqSt

Rośnie liczba ofiar huraganu Sandy. W samym Nowym Jorku zginęło ponad 40 osób.

Na Manhattanie ponad 180 tysięcy osób jest ciągle bez prądu.

Brak paliwa powoduje opóźnienia w dostawie żywności. Kilometrowe kolejki tworzą się przed stacjami benzynowymi. Pomimo tych niedogodności na Manhattanie panuje względny spokój.

W tragicznej sytuacji znajdują się natomiast mieszkańcy Staten Island i Queensu, gdzie tysiące ludzi jest bez dachu nad głową. Pomoc do tych najbardziej dotkniętych dzielnic miasta zaczęła docierać dopiero dwa dniu po huraganie. Ludzie są coraz bardziej oburzeni. Sytuację zaostrza fala zimna, która dotarła do Nowego Jorku.

bEUgBqSv

W dzielnicach tych zamieszkałych przez różne grupy etniczne dochodzi do włamań i napadów. Dopiero w piątek rano skierowano tam dodatkowe siły policji i gwardii narodowej. Sytuacja staje się trudniejsza, niż przewidywano. W związku z tym odwołano 42 maraton nowojorski. Ponad 20 tysięcy biegaczy, którzy przyjechali do Nowego Jorku z całego świata, opuszcza miasto.

Czytaj więcej o huraganie Sandy w Money.pl
Snady w USA. Właśnie ewakuowano szpital Wczoraj musiano ewakuować inny nowojorski szpital - Coney Island Hospital.
W całym kraju nie działają telefony komórkowe Szef Federalnej Komisji Łączności prosił mieszkańców stanów dotkniętych kataklizmem, aby korzystali z innych form komunikacji, jak media społecznościowe, czy e-maile.
Kuba podnosi się po Sandy. Duże straty Szkody są poważne. Zginęło 11 osób, a ponad 188 tysięcy domów zostało zniszczonych.
bEUgBqSW
KOMENTARZE
(0)