Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

III Pielgrzymka Rodzin Diecezji Sandomierskiej

0
Podziel się

Kilkaset rodzin z diecezji sandomierskiej pielgrzymowało dziś wraz ze swym nowym, konsekrowanym wczoraj biskupem, Krzysztofem Nitkiewiczem do Sanktuarium Krzyża Świętego i Golgoty Nienarodzonych. III Pielgrzymka Rodzin Diecezji Sandomierskiej rozpoczęła się rano Drogą Krzyżową.

bEhTKlXF

Na zakończenie pielgrzymki, rodziny udały się do symbolicznej Golgoty Nienarodzonych wybudowanej tuż za klasztorem, aby wynagradzać modlitwą Bogu za grzechy i zbrodnie dzieciobójstwa, zagrożenia życia dzieci nienarodzonych, jak również ludzi w podeszłym wieku.

Dzisiaj odbywał się także na Świętym Krzyżu odpust Najdroższej Krwi Pana Jezusa, który trzy lata temu przywrócił ówczesny ordynariusz sandomierski bp Andrzej Dzięga. Odpust ten był przeżywany przez wieki. Przywracając odpust, bp Dzięga postanowił, że w tym dniu rodziny z całej diecezji będą pielgrzymowały do stóp Świętego Krzyża.

Święty Krzyż to najstarsze polskie sanktuarium. Przechowywane są nim relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Znajduje się niemal na szczycie zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n. p.m. Opactwo benedyktyńskie założył tu Bolesław Chrobry w 1006 roku.

bEhTKlYi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)