Notowania

imigw
18.05.2010 15:15

IMiGW - syt. meteorologiczna - 15: 00

W czterech województwach Polski południowej - opolskim, śląskim, małopolskim i świętokrzyskim - obowiązuje trzeci, najwyższy stopień zagrożenia powodziowego. W tych rejonach mogą występować intensywne deszcze, nawet do 100 milimetrów na metr kwadratowy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że w południowej Polsce mogą występować liczne podtopienia, zniszczenia zabudowań, dróg i mostów. Należy spodziewać się tam dużych utrudnień komunikacyjnych. Synoptycy ostrzegają, że ulewne deszcze i występujące z koryt rzeki mogą stanowić zagrożenie dla życia. Jak podaje IMiGW, w Małopolsce i na Śląsku może spaść lokalnie nawet 100 milimetrów, a w Świętokrzyskiem 50 milimetrów deszczu.

Trudna sytuacja jest także w środkowej części kraju. W województwie wielkopolskim, łódzkim, mazowieckim i lubelskim ogłoszono drugi - w trzystopniowej skali - stopień zagrożenia. W centrum kraju również należy liczyć się z podtopieniami, uszkodzeniem dróg i budynków oraz trudnościami komunikacyjnymi.

Padać będzie także w Zachodniopomorskiem, gdzie obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia. Miejscami występować będą tam burze i silny wiatr, w porywach do 60 kilometrów na godzinę.

Tagi: imigw, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz