Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
papież
20.03.2013 10:49

Inauguracja pontyfikatu papieża Franciszka. Zobacz komentarze

- To był wyjątkowo udany debiut - oceniła hiszpańska prasa uroczystą inaugurację pontyfikatu papieża Franciszka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/ETTORE FERRARI)

_ - To był wyjątkowo udany debiut _ - oceniła hiszpańska prasa uroczystą inaugurację pontyfikatu papieża Franciszka. Hiszpańscy komentatorzy twierdzą jednak, że słowa papieża nawołujące do ubóstwa szybciej dotrą do wiernych niż do kleru.

_ - Sympatyczny ksiądz w zniszczonych butach. Tak można by określić aktualnego papieża. Ale to nie poza. _Ubogi Kościół dla ubogich - to esencja rozpczętego wczoraj pontyfikatu - pisze komentator dziennika _ El Pais _.

W _ La Vanguardii _ czytamy, że część oficjalna - inauguracja pontyfikatu - już się zakończyła i teraz papieża Franciszka czeka to, co najtrudniejsze - być wiernym swoim ideom. Autor artykułu podkreśla, że aby to zrobić Franciszek musi dobrze dobrać sobie współpracowników - duchownych gotowych na poświęcenia i trudności.

_ - Papież nawołuje do pokory, ubóstwa i niesienia pomocy. Jego słowa dotarły już do milionów wiernych. Czy znajdą takie samo zrozumienie wśród kleru, na przykład europejskiego, przyzwyczajonego do wygód i dostatniego życia? _ - pyta komentator dziennika _ El Mundo. _

Czytaj więcej w Money.pl
Papież zainaugurował pontyfikat. Wezwał przywódców do... Wezwał rządzących, by byli opiekunami bliźniego i stworzenia. Bronisław Komorowski liczy na Franciszka.
Papież spotka się z Żydami. Przyjadą też... Papież Franciszek spotka się dzisiaj z przedstawicielami innych wyznań. Do Watykanu przyjadą zarówno duchowni innych kościołów chrześcijańskich jak i goście reprezentujący inne religie.
Papież napisał do wiernych. Na Twitterze Wiadomości od Franciszka dotyczą posługi biskupa Rzymu i obowiązków chrześcijan. Zredagowano je w kilku językach, między innymi po polsku.

_ _

Tagi: papież, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz