Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Incydent w Łucku. Błędy w szkoleniu i procedurach BOR

0
Podziel się:

- Błędy w szkoleniu i niektórych procedurach - to wnioski z raportu Biura Ochrony Rządu po incydencie w Łucku na Ukrainie, do którego doszło 14 lipca. Wówczas młody Ukrainiec uderzył Bronisława Komorowskiego jajkiem. Szef MSW dostał właśnie raport BOR w tej sprawie - mów
Paweł Majcher z biura prasowego MSW poinformował IAR, że w ramach wyjaśnień przeanalizowano wszystkie procedury BOR. W raporcie stwierdzono, że występują "błędy w szkoleniu i niektórych procedurach". Biuro już rozpoczęto program naprawczy, który ma wyeliminować podobne incydenty w przyszłości. Majcher dodał, że z uwagi na niejawność procedur ochrony najważniejszych osób w państwie nie może podać szczegółów wprowadzanych zmian.
W Łucku prezydent Bronisław Komorowski uczestniczył w obchodach 70. rocznicy zbrodni wołyńskiej. Został tam zaatakowany przez młodego mężczyznę, który jajkiem pobrudził mu marynarkę. Do zdarzenia doszło, kiedy prezydent wychodził z katedry, gdzie chwilę wcześniej mówił między innymi o potrzebie pojednania polsko-ukraińskiego.
Ukrainiec został już ukarany za atak na prezydenta karą więzienia w zawieszeniu. Po incydencie rozgorzał spór, czy polski prezydent był właściwie chroniony na Ukrainie. Nieoficjalnie pojawiały się zarzuty pod adresem strony ukraińskiej, która nie zabezpieczyła w wystarczający sposób wizyty Bronisława Komorowskiego. Ukraińskie media pisały z kolei, że Służba Bezpieczeństwa Ukrainy uznała wizytę za prywatną i dlatego obowiązek ochrony bezpieczeństwa prezydenta spoczywał na stronie polskiej.

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)