Notowania

akcja
27.11.2008 12:02

Indie: Armia przygotowuje się do akcji przeciw terrorystom

Indyjskie siły policyjne oraz oddziały gwardii narodowej nie były w stanie odbić z rąk terrorystów hotelu Trident Oberoi oraz biurowca Nariman House w Bombaju. Do przeprowadzenia akcji przeciw terrorystom przygotowują się oddziały regularnej armii.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ulice w okolicach dwóch okupowanych przez terrorystów budynków zajęło już wojsko. Żołnierze indyjscy obejmują pozycje ogniowe wokół hotelu Trident Oberoi oraz biurowca Nariman House. W obu budynkach znajdują się terroryści, kilkudziesięciu zakładników oraz bliżej nieokreślona liczba osób, które ukrywają się przed zamachowcami i nie mogą opuścić zagrożonej strefy. Władze indyjskie zapowiedziały już, że nie podejmą żadnych rozmów z terrorystami i zamierzają odbić oba gmachy przy użyciu siły.

Grupa terrorystów odpowiedzialna za nocne masakry w Bombaju przybyła do miasta od strony morza, wykorzystując do tego ponton. Został on odnaleziony przez indyjską straż morską. Indyjskie służby wywiadowcze twierdzą, że terroryści przybyli drogą morską z Karaczi w Pakistanie. Władze Pakistanu zaprzeczają takiej wersji.

Tagi: akcja, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz