Notowania

indie
11.02.2010 08:41

Indie Bombaj kina

W Bombaju 63 kina, w których ma być pokazywany najnowszy film z udziałem gwiazdy Bollywoodu Shah Rukh Khana zamieniono w fortece. Gmachy pilnowane są przez policję oraz prywatne firmy ochroniarskie. Władze zapowiedziały, iż nie dopuszczą do protestów organizowanych przez nacjonalistów, którzy oskarżają aktora o zdradę interesów narodowych. Premiera filmu "My name is Khan" ma się odbyć jutro.

Podziel się
Dodaj komentarz

Nacjonaliści z ugrupowania Shiv Sena zapowiedzieli, iż będą atakowali kina, w których zapowiedziano projekcje filmu. Shah Rukh Khan naraził się ugrupowaniom nacjonalistycznym, gdy skrytykował niedopuszczenie pakistańskich krykecistów do udziału w zawodowych rozgrywkach Indyjskiej Ligi Krykietowej.

Władze chcąc nie dopuścić do rozruchów aresztowały już ponad 1200 działaczy nacjonalistycznego ugrupowania Shiv Sena. Część z nich zatrzymano prewencyjnie, by uniemożliwić im ataki na kina, natomiast około 200 aresztowano za dewastowanie kin, które zdecydowały się na jutrzejszą premierę filmu z udziałem Shah Rukh Khana.

Twórcy filmu otrzymali specjalną ochronę policyjną, a w czasie premierowych pokazów do miasta zostaną skierowane oddziały specjalne policji.

Ugrupowanie Shiv Sena domaga się usunięcia z Bombaju ludności napływowej oraz preferencji dla ludności miejscowej. Przez władze centralne Indii działalność nacjonalistów z Bombaju uważana jest za zagrożenie dla jedności Indii.

Tagi: indie, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz