Notowania

birma
20.10.2007 09:02

Indie mediatorem w Birmie?

Organizacje pozarządowe i birmańska opozycja w Indiach żądają, by władze w Delhi pomogły rozwiązać konflikt w Birmie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Żądania te pojawiły się na krótko przed planowanym na jutro przyjazdem do Indii wysłannika ONZ Ibrahima Gambariego, który odbywa podróż po krajach Azji południowej i południowo - wschodniej. Celem misji Gambariego jest doprowadzenie do rozpoczęcia procesu pojednania narodowego w Birmie.

ZOBACZ TAKŻE:
Deputowani apelują do junty w Birmie
Działaczki birmańskiej opozycji demonstrowały ostatnio w Delhi przed rezydencją Soni Gandhi, przewodniczącej Indyjskiego Kongresu Narodowego - ugrupowania, które kieruje koalicyjnym rządem Indii.

Domagały się od Gandhi włączenia się w akcję na rzecz uwolnienia przetrzymywanej od kilkudziesięciu lat przez juntę wojskową w areszcie domowym birmańskiej opozycjonistki Aung San Suu Kyi.

Także Rada Chrześcijańskich Kościołów Indii zwróciła się do tutejszych chrześcijan z apelem o solidarność z ruchami prodemokratycznymi w Birmie. Rada wyraziła nadzieję, że birmańska junta zostanie odsunięta od władzy, a w kraju przestrzegane będą prawa człowieka i przywrócona zostanie demokracja.

ZOBACZ TAKŻE:
Starcia i aresztowania mnichówWładze indyjskie krytykowane są przez tutejsze organizacje praw człowieka za brak jasnego stanowiska w sprawie kryzysu w Birmie oraz za utrzymywanie kontaktów z birmańską juntą wojskową.

Tagi: birma, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz