Notowania

indie
31.05.2010 09:16

Indie nie podpiszą "atomowego" traktatu

New Delhi posiada broń jądrową od 1976 r., ale nie chce ulec naciskom ONZ.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Id1974/Dreamstime)

*Mimo wezwań ze strony ONZ Indie nie podpiszą Traktatu o Nierozprzestrzenianiu Broni Jądrowej. *

Od roku 1976 Indie posiadają broń jądrową, ale nie są sygnatariuszami Traktatu o Nierozprzestrzenianiu Broni Jądrowej oraz o Zakazie Prób Jądrowych.

W ostatnim tygodniu ONZ wezwała Indie, Pakistan oraz Izrael, kraje dysponujące technologiami nuklearnymi, do podpisania obu traktatów w możliwie krótkim terminie i bez żadnych warunków wstępnych. Indyjska odpowiedź wskazuje, że stanowisko Indii w sprawie traktatów pozostaje niezmienione.

Władze w New Delhi twierdzą, że oba traktaty dyskryminują państwa nie posiadające broni jądrowej oraz wprowadzają światowy dyktat mocarstw nuklearnych. Z tego względu politycy indyjscy nie godzą się na przystąpienie kraju do dyskryminujących inne państwa porozumień.

Jednocześnie Indie od dawna występują z inicjatywą wypracowania ogólnoświatowego porozumienia, którego celem byłaby eliminacja broni jądrowej z arsenałów wojskowych wszystkich krajów.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Indie testują broń atomową, z powodzeniem ]( http://news.money.pl/artykul/indie;testuja;bron;atomowa;z;powodzeniem,25,0,621081.html )
Tagi: indie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz