Notowania

indie
05.09.2009 08:06

Indie: Pogrzeb premiera stanu Andhra Pradeś

W indyjskim stanie Andhra Pradeś ponad trzydzieści osób zmarło uczestnicząc w pogrzebie lub oglądając transmisję telewizyjną z uroczystości pogrzebowych premiera tego stanu. Powodem śmierci były głównie ataki serca i wylewy. Rajshekara Reddy zginął w katastrofie śmigłowca w ostatnią środę. 

Podziel się
Dodaj komentarz

Śmierć Reddy'ego wywołała falę przygnębienia w całych Indiach, a szczególnie w jego rodzinnym stanie Andhra Pradeś. Polityk rządzącej Partii Kongresowej należał do najbardziej wpływowych i charyzmatycznych działaczy tego ugrupowania. Znany był z walki o prawa najniższych kast w hierarchicznym społeczeństwie indyjskim, a także troski o ludność pozakastową.

Reddy był katolikiem wykształconym w chrześcijańskich szkołach na południu kraju. Konferencja Katolickich Biskupów Indii w specjalnym oświadczeniu wyraziła żal z powodu śmierci premiera stanu Andhra Pradeś. Podkreślono, że dbał o interesy najuboższych warstw społeczeństwa, a także troszczył się o ludzi zmarginalizowanych przez pozostałości indyjskiego systemu kastowego.

W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyli przywódcy polityczni kraju z premierem Manmohanem Singhiem i Sonią Gandhi na czele.

Tagi: indie, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz