Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Indie wprowadzają godzinę policyjną w Kaszmirze

0
Podziel się:

Podczas wczorajszej demonstracji doszło do starć z policją.

Indie wprowadzają godzinę policyjną w Kaszmirze
(gopal1035/CC/Flickr)

Indyjskie władze wprowadziły godzinę policyjną w Dolinie Kaszmirskiej. Jednocześnie policja z Kaszmiru rozpoczęła śledztwo w sprawie naruszenia porządku publicznego przez jednego z umiarkowanych liderów kaszmirskich Mirwaiza Umara Farooqa.

Wezwał on wczoraj do pokojowej demonstracji w centrum Śrinagaru. Antyindyjska demonstracja zamieniła się jednak w starcia z policją oraz podpalanie samochodów i posterunków policyjnych.

We wczorajszej demonstracji udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy Kaszmirczyków. Po wyjściu z meczetów, w których odbyły się uroczystości kończące miesiąc muzułmańskiego postu ramadanu, wyszli oni na ulice Śrinagaru.

Pokojowa początkowo demonstracja zakończyła się starciami z policją oraz zniszczeniami w śródmiejskiej części miasta. Szef rządu stanu Dżammu i Kaszmir Omar Abdullah winą za rozruchy obarczył separatystycznych przywódców: _ Mirwaiz i Yasin Malik nadużyli nie tylko naszego zaufania, kiedy wydaliśmy im zgodę na tę demonstrację, ale także naruszyli świętość Id-ul-Fitru _.

Indyjskie władze od lat nie mogą rozwiązać problemu narastających wciąż dążeń separatystycznych ludności Kaszmiru. W ciągu ostatnich trzech miesięcy zginęło w tej części Indii w starciach policją około 70 osób. Przez kilkadziesiąt lat trwającego w Kaszmirze konfliktu śmierć poniosło niemal 50 tysięcy ludzi.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/184/t22200.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/indie;zamieszki;w;kaszmirze;sa;ranni,133,0,369029.html) Indie: Zamieszki w Kaszmirze. Są ranni Protestujący domagają się referendum w sprawie przynależności regionu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)