Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
indie
30.09.2009 20:30

Indie: Zatonęła łódź z turystami. Kilkadziesiąt osób nie żyje

Według wstępnych informacji wśród ofiar nie było Polaków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(gopal1035/CC/Flickr)

*W południowo-indyjskim stanie Kerala utonęło co najmniej 30 turystów w wyniku zatonięcia łodzi na terenie parku narodowego Periyar. Na pokładzie łodzi było około 80 osób z Indii oraz z zagranicy. *

Nie ma informacji, by byli wśród nich turyści z Polski.

Łodzią poruszali się turyści zwiedzający jeden z najsłynniejszych parków narodowych w południowych Indiach. Na jego terenie znajduje się jezioro, na którym odbywają się rejsy turystyczne organizowane przez władze parku oraz rządową organizację turystyczną.

Łódź wioząca turystów zatonęła w pół godziny po wypłynięciu w dwugodzinny rejs. Akcja ratunkowa zaczęła się już po zmroku. Policja obawia się, iż liczba ofiar może być większa ze względu na trudne warunki w jakich prowadzone są poszukiwania rozbitków. Na pomoc wezwani zostali płetwonurkowie indyjskiej marynarki wojennej.

Władze zapowiadają, że poszukiwania będą prowadzone nawet w nocy, a rejon zatonięcia łodzi zostanie oświetlony. Motorowa łódź, która zatonęła została wprowadzona do eksploatacji przed miesiącem i według władz była w dobrym stanie.

Tagi: indie, łódź, wiadomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz