Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Izrael-Palestynczycy-Nakba-bilans ofiar

0
Podziel się

Izrael-Palestyńczycy-Nakba-bilans ofiar

bEhFqTBx

Rośnie bilans ofiar obchodzonego przez Palestyńczyków tak zwanego Dnia Nakby, czyli katastrofy, jak określają utworzenie Izraela 63 lata temu. Na granicy Izraela z Syrią na wzgórzach Golan zginęło od rana dziesięciu demonstrantów palestyńskich. Również dziesięciu Palestyńczyków zginęło w pasie przygranicznym na libańskim południu.
Na wzgórzach Golan kilkuset Palestyńczyków, którzy wcześniej przedarli się przez granicę do miasteczka Madżdal Szams po stronie izraelskiej - powróciło już do Syrii. Ich demonstracja zorganizowana została za pośrednictwem Facebooka, a w najbliższych dniach może dojść tam do kolejnych incydentów.
Reżim w Damaszku oznajmił, ze Izrael poniesie konsekwencje za zdławienie demonstracji zarówno na Golanie, jak na południu Libanu. Na tym ostatnim odcinku koło wioski Marun Ar-Ras zginęło 10 Palestyńczyków, którzy - pomimo ostrzeżeń izraelskich - usiłowali sforsować zasieki graniczne. Ostatecznie tłum rozpędziła libańska armia rządowa.
Do zamieszek doszło też w obozie dla uchodźców "Kalandia" pod Jerozolimą i w Strefie Gazy, gdzie koło przejścia "Erez" rannych zostało 65 Palestyńczyków.
Z kolei 6 osób zostało rannych w Jordanii, gdzie policja nie pozwoliła grupie około 500 Palestyńczyków na przedostanie się w pobliże granicy z Izraelem.

bEhFqTCa
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)