Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
12.01.2014 08:01

Izrael odda hołd Szaronowi

Podziel się
Dodaj komentarz

Izrael - Szaron - wystawienie

Izrael odda dzisiaj hołd Arielowi Szaronowi. Ciało zmarłego wczoraj byłego premiera zostanie wystawione na widok publiczny w Knessecie. Uroczystości pogrzebowe Szarona zaplanowano na jutro.
Hołd zmarłemu premierowi oddadzą zarówno politycy jak i mieszkańcy Jerozolimy. Trumna z ciałem Szarona będzie wystawiona w Knessecie od 11 polskiego czasu do wieczora.
Ariel Szaron zmarł wczoraj w szpitalu w Tel Awiwie. Od ośmiu lat był w śpiączce po udarze mózgu, ale w ostatnich dniach jego stan systematycznie się pogarszał. "W ciągu ostatniego tygodnia walczył z niezwykłą siłą i determinacją. Dzisiaj, odszedł w spokoju z jego ukochaną rodziną przy boku" - informował dyrektor szpitala Szlomo Noy.
Pamięć Szarona uczcili już izraelski politycy. "Nasza wieloletnia przyjaźń była bardzo poruszająca. Będzie mi go bardzo brakowało. Zapamiętam go z wielką miłością" - mówił prezydent Izraela i przyjaciel Szarona Szimon Peres. Odwagę i patriotyzm byłego premiera chwalili politycy zarówno prawicy jak i lewicy w Izraelu.
Zupełnie inaczej zareagowali Palestyńczycy. Wielu z nich nazwało Szarona kryminalistą, a w Strefie Gazy palono zdjęcia zmarłego polityka.
Ariel Szaron miał 85 lat. Zostanie pochowany w swojej posiadłości na pustyni Negew, obok drugiej żony Lily.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz