Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Jacek Karnowski pozostanie prezydentem Sopotu

0
Podziel się:

Tak zadecydowali mieszkańcy miasta we wczorajszym referendum. Przeciwko odwołaniu Karnowskiego głosowało 62 procent, za - 38 procent głosujących. Frekwencja wyniosła 40,2 procent co oznacza, że głosowanie było ważne.

Mieszkańcy nadmorskiego kurortu odpowiadali na pytanie "Czy jest pan/pani za odwołaniem Jacka Karnowskiego, prezydenta Sopotu, przed upływem kadencji?".

Do głosowania uprawnionych było około 32,5 tysiąca sopocian. Aby referendum było ważne, do urn musiało pójść co najmniej 60 procent osób, które wzięły udział w wyborach samorządowych w 2006 roku, czyli 10 tysięcy 888 osób. Do urn udało się natomiast 13 tysięcy 20 mieszkańców Sopotu.

Na Jacku Karnowskim ciąży osiem zarzutów prokuratorskich, w tym siedem o charakterze korupcyjnym. Sam prezydent twierdzi, że jest niewinny. Mimo to poparł obywatelski wniosek o referendum w swojej sprawie.

Funkcję prezydenta Sopotu Karnowski pełni od 2002 roku, wcześniej był wiceprezydentem miasta. W wyborach samorządowych w 2002 i 2006 roku wygrywał już w pierwszej turze.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)