Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska
02.03.2009 14:07

Jarosław Kaczyński: Polska poniosła porażkę na wczorajszym szczycie UE

Jarosław Kaczyński uważa, że Polska poniosła porażkę na wczorajszym szczycie Unii Europejskiej w Brukseli. Prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział na konferencji prasowej, że premier Donald Tusk wrócił ze szczytu na tarczy, a polityka europejska rządu nie ma sensu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jarosław Kaczyński powiedział, że nowi członkowie Unii nie uzyskali na szczycie złagodzenia warunków przyjęcia euro. Dodał, że spotkania przywódców Unii mają sens, jeśli służą budowie solidarności. Polska odrzuciła jednak węgierską propozycję pozyskania pomocy dla krajów Europy środkowej czym - zdaniem prezesa PiS - wystąpiła przeciwko zasadzie solidarności. Jarosław Kaczyński podkreślił, że z pomocy miała też skorzystać Ukraina, która jest w bardzo trudnej sytuacji. Prezes PiS wezwał premiera, aby zrezygnował z uprawiania propagandy na rzecz walki z kryzysem.

Jarosław Kaczyński ocenił, że Platforma Obywatelska poniosła dotkliwą porażkę we wczorajszych wyborach prezydenta Olsztyna. Świadczy to jego zdaniem o braku wiarygodności badań opinii publicznej.

Jarosław Kaczyński powiedział, że wynik wczorajszych wyborów prezydenta Olsztyna jest także sukcesem Prawa i Sprawiedliwości. Prezes PiS przypomniał na konferencji prasowej, że jego partia popierała kandydata Polskiego Stronnictwa Ludowego, który wygrał wybory.

Prezes PiS oświadczył, że nic nie wie o rozmowach z Sojuszem Lewicy Demokratycznej i Samoobroną na temat składu władz mediów publicznych. Dodał, że jego partia nie chce, aby przetrwały resztki koalicji, do której była niegdyś zmuszona.

Jarosław Kaczyński zarzucił premierowi Donaldowi Tuskowi, że wymyślił sprawę euroobligacji, aby straszyć Polaków. Na wczorajszym szczycie Unii Europejskiej w Brukseli zadeklarowano, że kraje strefy euro nie wyemitują wspólnych obligacji. Prezes PiS powiedział, że Polska powinna poprzeć na szczycie propozycję Węgier, które zwróciły się o pomoc dla państw Europy środkowej. Jarosław Kaczyński dodał, że Unia Europejska nie radzi sobie z kryzysem. Może to jego zdaniem doprowadzić do poważnych zmian w Unii. Prezes PiS powiedział, że jego partia jest za budową europejskiego supermocarstwa na podstawie państw narodowych.

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz