Notowania

Jarosław Kaczyński
05.04.2009 16:52

Jarosław Kaczyński: polski rząd sam zaprzepaścił szansę Radosława Sikorskiego

Prezes PiS Jarosław Kaczyński domaga się, by Zbigniew Chlebowski odwołał swoje słowa, dotyczące prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Szef klubu parlamentarnego PO powiedział , że poparcie przez prezydenta kandydatury duńskiego premiera na szefa NATO jest przesłanką do postawienia Lecha Kaczyńskiego przed Trybunałem Stanu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego premier Donald Tusk powinien na tę wypowiedź zareagować zdecydowanie i zdezawuować ją lub skłonić do tego Zbigniewa Chlebowskiego.

W opinii Jarosława Kaczyńskiego wypowiedź szefa klubu PO w sprawie postawienia prezydenta przed Trybunałem Stanu także budzi wątpliwości konstytucyjne. Zaznaczył, że przepisy dopuszczają takie rozwiązanie tylko w sytuacjach nadzwyczajnych. Według prezesa PiS, podobne wypowiedzi, atakujące prezydenta, szkodzą polskiemu porządkowi publicznemu.

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego próby zgłaszania pretensji do prezydenta o zaprzepaszczenie kandydatury Sikorskiego są niefortunne. Prezes PiS argumentował, że polski rząd sam zaprzepaścił szansę na stanowisko Radosława Sikorskiego w NATO, bo nie zgłosił tej kandydatury.

Tagi: Jarosław Kaczyński, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz