Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Justyna Kowalczyk wygrała Tour de Ski

0
Podziel się:

Justyna Kowalczyk udowodniła, że jest najlepszą biegaczką narciarską na świecie. Polka wygrała bieg na 9 kilometrów technika dowolną we włoskim Val di Fiemme, ostatnie zawody zaliczane do Tour de Ski. Dzięki temu zwycięstwu triumfowała w całym cyklu.
Za zwycięstwo w cyklu Tour de Ski nasza narciarka otrzymała 400 punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, której została liderką.
Na trasę morderczego podjazdu na stok Alpe Cermis nasza zawodniczka wyruszyła z drugiego miejsca, ze stratą 31,4 s do Słowenki Petry Majdic. Aby wygrać, musiała ją przegonić. Przez kilka pierwszych kilometrów Słowenka utrzymywała bezpieczną przewagę, ale po szóstym kilometrze Justyna Kowalczyk dogoniła swoją najgroźniejszą rywalkę. Gdy obydwie minęły ósmy kilometr, Polka wyszła na zewnętrzny tor i zaczęła wyprzedzać. W tym momencie było już właściwie jasne, że wygra ten bieg.
Biegnąc na pierwszej pozycji, Justyna Kowalczyk powiększała przewagę i niezagrożona dobiegła do mety. Majdic straciła do niej 19,6 s. Trzecie miejsce zajęła Włoszka Arianna Follis.
Oprócz punktów za zwycięstwo w Tour de Ski Polka otrzymała czek na 150 tysięcy franków szwajcarskich.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)