Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Już 72 osoby zatrzymane po wczorajszym Marszu Niepodległości

0
Podziel się
bErhucrV

Sokołowski - Marsz Niepodległości

Już 72 osoby zatrzymane w związku z burdami towarzyszącymi wczorajszemu Marszowi Niepodległości w Warszawie. Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji powiedział radiowej Trójce że analizowane są zdjęcia z monitoringu. Możliwe są kolejne działania policji wobec chuliganów:
Rzecznik komendanta głównego policji powiedział, że burd dopuściły się kilkudzxiesięcioosobowe grupy chuliganów, którzy korzystając z okazji przyjechały do Warszawy specjalnie po to, by wywołać awanturę. Sama rocznica wcale ich nie interesowała.
Mariusz Sokołowski podkreślił, że w sytuacji, gdy chuligani chronili się w maszerującym tłumie, policja nie mogła skutecznie interweniować. Dodał, że w sytuacji, gdy organizator marszu nie wyłapywał osób zagrażających bezpieczeństwu i nie współpracował w tej kwestii z policją, trzeba tych chuliganów traktować jako uczestników wczorajszego zgromadzenia.
Marsz został rozwiązany na wniosek policji krótko po ataku wandali na skłot przy ulicy księdza Skorupki. Podobnych incydentów było w czasie trwania Marszu Niepodległości kilkanaście. Zaatakowano policjantów z zespołu antykonfliktowego, którzy nie byli uzbrojeni. Na teren Ambasady Rosyjskiej wrzucono racę, spłonęła budka strażnicza na jej terenie.
Policja zapowiada postawienie zatrzymanym zarzutów czynnej napaści na policjantów, obrażania nich i niszczenia mienia.

bErhucsy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)