Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kaczyński o szansach Solidarnej Polski w wyborach na Podkarpaciu

0
Podziel się
bErabBQl

Jarosław Kaczyński wierzy w sukces swojej partii w wyborach uzupełniających do Senatu na Podkarpaciu. Prezes PiS-u podkreśla, że Solidarna Polska stara się różnymi trikami poprawić swój wynik wyborczy - po to, by zaszkodzić jego ugrupowaniu.
Prezes Kaczyński mówił w radiowej Jedynce, że nawet dobry wynik Solidarnej Polski nie będzie oznaczał, że jest to realna konkurencja dla PiS-u na prawej stronie sceny politycznej. "Partia Zbigniewa Ziobry skoncentrowała na tej kampanii wszystkie siły i podobnego wysiłku nie będzie w stanie powtórzyć w skali ogólnopolskiej" - ocenia prezes Kaczyński. Jego zdaniem, wystawienie przez Solidarną Polskę Kazimierza Ziobry również wprowadza wyborców w błąd.
PiS spodziewa się, że jeśli Kazimierz Ziobro osiągnie dobry wynik, to Solidarna Polska będzie chciała to wykorzystać. "Partia Zbigniewa Ziobry będzie mieć też wsparcie wszystkich, którzy obawiają się zwycięstwa PiS-u" - dodaje Jarosław Kaczyński.
Wybory uzupełniające na Podkarpaciu ogłoszono, ponieważ dotychczasowy senator PiS-u Wiesław Ortyl został marszałkiem województwa podkarpackiego. O mandat ubiega się siedmioro kandydatów: Zdzisław Pupa (PiS), Mariusz Kawa (PSL, popierany także przez PO), Kazimierz Ziobro (Solidarna Polska), Ewa Kantor (kandydat niezależny), Ireneusz Dzieszko (Prawica Podkarpacka), Józef Habrat (Samoobrona) oraz Andrzej Marciniec (PJN).

IAR

bErabBQO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)