Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kaczyński
28.12.2008 18:03

Kaczyński poparł Sikorskiego

Jarosław Kaczyński jest zdania, że dobrze by się stało, gdyby Radosław Sikorski został szefem NATO.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

*Jarosław Kaczyńskijest zdania, że dobrze by się stało, gdybyRadosław Sikorski- lub inny Polak - został szefem NATO. *

To komentarz prezesa PiS do sugestii brytyjskiego tygodnika "The Economist", że obecny szef naszej dyplomacji jest najlepszym kandydatem na sekretarza generalnego Sojuszu.

Jak zauważa tygodnik, Unia Europejska lekceważyła stanowisko Europy Wschodniej między innymi w sprawie Gruzji oraz sankcji dla Rosji. Zdaniem "The Economist" taka polityka jest bardzo ryzykowna i może doprowadzić do alienacji obywateli Europy Wschodniej, dlatego nowym szefem Sojuszu powinien zostać polityk z nowych państw członkowskich NATO.

Jarosław Kaczyński powiedział dziennikarzom w Gnieźnie, że Prawo i Sprawiedliwość popiera kandydaturę Radosława Sikorskiego. Wyjaśnił, że zajęcie stanowiska sekretarza generalnego NATO przez Polaka leżałoby w interesie naszego kraju, a na tym jego partii zależy najbardziej.

Jarosław Kaczyński twierdzi, że gdy Radosław Sikorski był ministrem obrony w rządzie PiS, wyrażał nadzieję, iż kiedyś uda mu się zostać szefem Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Tymczasem kilka tygodni temu sam Radosław Sikorski stanowczo zaprzeczał, by był kandydatem na nowego sekretarza generalnego NATO. Wtedy o jego kandydaturze napisał niemiecki tygodnik "Der Spiegiel". "Nie kandyduję i widzę swoją przyszłość jako doradca i minister w rządzieDonalda Tuskado końca kadencji" - powiedział wtedy Radosław Sikorski.

Kadencja obecnego sekretarza generalnego NATO Jaapa de Hoop Scheffera kończy się w połowie przyszłego roku.

Tagi: kaczyński, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz