Notowania

konwój
23.11.2008 20:10

Kaczyński: Strzelali Rosjanie

Zdaniem polskiego prezydenta świadczą o tym okrzyki wznoszone przez strzelających.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Prezydent Lech Kaczyński uważa, że kolumnę samochodów, którą jechał wraz z prezydentem Gruzji, ostrzelali Rosjanie. Zdaniem polskiego prezydenta świadczą o tym okrzyki wznoszone przez strzelających.

Lech Kaczyński podkreślił, że od dawna miał informacje _ od prezydenta Gruzji i innych źródeł _, iż na punkcie kontrolnym na granicy z Południową Osetią, w pobliżu którego przejeżdżała kolumna, mimo wcześniejszych ustaleń stacjonują Rosjanie. Prezydent nazwał kłamstwem wyrażane przez dziennikarzy sugestie, że cały incydent został zaaranżowany przez prezydentów Polski i Gruzji.

Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili zaprzeczył, że na miejscu zdarzenia znajdowali się gruzińscy dziennikarze. Wyjaśnił, że wszędzie porusza się z nim operator i to on zarejestrował całe zdarzenie.

Saakaszwili dodał, że o tym, iż wraz z prezydentem Kaczyńskim pojadą w stronę granicy z Osetią Południową, zdecydowali w drodze do wioski, którą zgodnie z planem mieli odwiedzić. Podkreślił, że nie spodziewał się, iż Rosjanie zaczną strzelać do dyplomatycznej kolumny. Saakaszwili dodał, że teren ten jest często monitorowany przez obserwatorów Unii Europejskiej i nigdy wcześniej nie dochodziło tam do podobnych incydentów.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Na pomoc Gruzji wydaliśmy 1,3 mln euro ]( http://news.money.pl/artykul/na;pomoc;dla;gruzji;wydalismy;1;3;mln;euro,22,0,388374.html )
* [ Osetia Płd: Nikt nie strzelał do kolumny prezydentów ]( http://news.money.pl/artykul/osetia;pld;nikt;nie;strzelal;do;kolumny;prezydentow,79,0,388431.html )
*  [ Ostrzelano konwój z prezydentem Kaczyńskim? ]( http://news.money.pl/artykul/ostrzelano;konwoj;z;lechem;kaczynskim,63,0,388415.html )
Tagi: konwój, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz