Kajakarstwo - Mistrzostwa świata - trzy polskie finały

0

kajakarstwo - mistrzostwa świata - Duisburg

Trzy półfinały kajakarskich mistrzostw świata odbywających się w Duisburgu (Niemcy) przyniosły zwycięstwa reprezentantom Polski - wygrane były równoznaczne z awansem do finałów.
Marek Twardowski (K1 500 m) wygrał swój półfinał w czasie 1:39.774 wyprzedzając Holendra Brama Brandjesa i reprezentanta Rosji, Wiktora Andriuszkina.
Polska osada kobieca (K4 500 m) w składzie: Karolina Naja, Beata Mikołajczyk, Edyta Dzieniszewska i Magdalena Krukowska - wygrała półfinał wyraźnie przed osadami Francji i Ukrainy, pewnie kwalifikując się do finału.
Paweł Szandrach i Mariusz Kujawski (K2 500 m) również zwyciężyli w swoim biegu półfinałowym - przypłynęli 0,146 sekundy przed osadą niemiecką Max Rendschmidt - Marcus Gross.
Blisko zapewnienia sobie prawa walki o medale była męska osada K4 na 1000 m. Polacy w składzie: Paweł Florczak, Rafał Rosolski, Rafał Maron i Bartosz Stabno - zajęli czwarte miejsce w półfinale, ustępując trzeciej osadzie, Serbii, o 0,464 sek.
Marcin Grzybowski i Tomasz Kaczor w rywalizacji osad C2 na 500 m zajęli szóste miejsce w półfinale, do trzeciego miejsca reprezentantom Polski zabrakło niespełna 1,5 sekundy.
Michał Kudła (C1 500 m) był szósty w swoim półfinale - do trzeciego miejsca stracił prawie 4 sekundy
Osady, które w półfinałach zajęły miejsca 4-6, popłyną w finałach B.