Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kalisz: pozorna łagodność Putina

0
Podziel się:

Trójka - Kalisz - Pussy Riot

System władzy Władimira Putina tylko się umacnia. Ryszard Kalisz uważa, że wypuszczenie na wolność Michaiła Chodorkowskiego i Marii Alochiny z Pussy Riot, nie jest żadnym przejawem liberalizacji polityki prezydenta Rosji.
Szef stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska mówił na antenie radiowej Trójki, że w rzeczywistości Władimir Putin podporządkował swoje działania umocnieniu własnej pozycji. Putin ma teraz świadomość, że już jego wizerunek na świecie się poprawił, w związku z tym może robić rzeczy związane z systemem władzy, który sam stworzył - powiedział poseł.
Zdaniem Ryszarda Kalisza, prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz nie pójdzie w ślady Władimira Putina. Nie ma mowy o zwolnieniu Julii Tymoszenko, gdyż ta nie zwróciła się z prośbą o ułaskawienie - zaznaczył były polityk SLD. Jak dodał, nie należy się spodziewać takiego wniosku ze strony byłej premier Ukrainy. Między Tymoszenko a Janukowyczem jest totalna nienawiść, ponadto była premier i jej partia są realnym zagrożeniem dla władzy Janukowycza - tłumaczył Ryszard Kalisz.
Ukraińska opozycja nie ma zamiaru rezygnować z protestów. Wczoraj podjęto decyzję o utworzeniu sformalizowanego ruchu Majdan, wzorowanego na polskiej "Solidarności".

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)