Kanada: Polki mistrzyniami świata w kajakarstwie

0

Małgorzata Chojnacka i Beata Mikołajczyk zdobyły złoty medal kajakarskich mistrzostw świata w kanadyjskim Dartmouth. Polki wygrały rywalizację kajakowych dwójek na dystansie 1000 metrów.

Chojnacka i Mikołajczyk wyprzedziły Niemki Tinę Dietze i Caroline Leonhardt oraz Węgierki Dalmę Benedek i Erikę Medveczky, prowadząc w wyścigu od początku do końca.

Blisko medalu była kobieca kajakowa czwórka na 500 metrów, która zajęła 4. miejsce. Obok Chojnackiej i Mikołajczyk w jej skłąd weszły Ewelina Wojnarowska i Marta Walczykiewicz. Lepsze okazały się Węgierki, Niemki i Hiszpanki.

Czwarty był także kanadyjkarz Łukasz Woszczyński na 1000 metrów. Z kolei męska czwórka na 100 metrów zajęła 6. miejsce.