Notowania

wiadomości
29.11.2011 12:44

Kancelaria Premiera - Kierzkowska - Jasser

Premier Donald Tusk powołał byłą wicemarszałek Sejmu, Ewę Kierzkowską, na stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Premier powołał też byłego pełnomocnika rządu do spraw walki z biurokracją, Adama Jassera, na wiceprzewodniczącego stałego komitetu Rady Ministrów.
Ewa Kierzkowska ma wykształcenie średnie. Ukończyła liceum ogólnokształcące. W 1982 wstąpiła do Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego. W wyborach parlamentarnych w 2007 została wybrana na posłankę na Sejm VI kadencji z listy PSL. w 2009 roku została wicemarszałkiem Sejmu w miejsce Jarosława Kalinowskiego, który został posłem do Parlamentu Europejskiego.
Adam Jasser ukończył filologię angielską na Uniwersytecie Warszawskim, od 1991 do 2009 roku był zawodowo związany z Agencją Reutera. Po odejściu z tej agencji prasowej został dyrektorem programowym w Fundacji demosEuropa. 1 marca 2010 premier Donald Tusk powołał go na stanowisko podsekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, następnie 9 marca powierzył mu obowiązki sekretarza Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz